چهل گفتارپیرامون ارتقای مهـــارت های بازاریابی


 نویسنده : دکتر پرویــز درگـــی   

امتیاز مشتریان

      برای تهیه کتاب اینجا را کلیک کنید


نکته  مهم بعد از ورود به وبسایت آمازون کشور خود را انتخاب کنید.

چهل گفتار
پیرامون ارتقای مهارتهای بازاریابی 


تاریخ انتشار کتاب در آمریکای شمالی: 2021

ادیشن: ادیشن دوم

تعداد صفحات :268 صفحه

ISBN:978-1-989880-14-2 

خلاصه اثر 

تصور کنید می خواهید بازاریابی را بدون داشتن دانش و اطلاعات تازه، هدایت و رهبری کنید! گو آنکه هنوز هم کسب و کارها را می توان بر پایه ی دانش بازاریابی سنتی پیش راند، اما هزینه های آن در قیاس با دستاوردهایی که نصیب بنگاههای اقتصادی می کند، سنگین است. خوشبختانه بازاریابی در سالهای اخیر ظرفیت بالایی برای جذب و پذیرش علوم و مطالعات تازه در خود ایجاد کرده و عملا به رشته ای تناور تبدیل شده است. بدون اطلاع از این دانشهای تازه، کسب و کارها در مسیر سنتی طی طریق خواهند کرد. "چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای بازاریابی" گاه از دانشهای تازه می گوید، گاه با معرفی دانشهای پیشین اما در قالبی جدید با رویکردی تازه از موضوعاتی می گوید که مدیران برای پردازش مسأله نیاز دارند. این مطالب قرار است نگرشی تازه پیش روی مدیر بگشاید تا در پرتو آن تصمیمی تازه بگیرد.

محصول خود را از طریق کانال های نامتعارف بازاریابی عرضه کنید

چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای بازاریابی حاوی سه فصل است: 1) نگرشها و دانشهای بازاریابی 2) انواع بازاریابی 3) تبلیغات. و این سه فصل، افزون بر دانشهای تازه، همواره نگاه اجرایی، عملیاتی و مهارتی را مد نظر قرار داده است. قرار است در این فصل نگرشها و دانشهای تازه ای بیاموزیم. این نگرشها و دانشها به گونه ای است که به مدیر هم قدرت پردازش می دهد، و هم راهکارهای عملی پیش پای او می نهد تا سریعا دست به عمل بزند. برای مثال، نخستین مطلب آموزه های یک ریاضیدان برای بازاریابی حل است. جورج پولیا، یک ریاضیدان برجسته ی جهانی است. او روش مسأله را می آموزد. می توانیم بر پایه ی دانش ریاضی او، مسأله های کسب و کاری را نیز حل کنیم؛ و این یعنی کاربرد ریاضیات در کسب و کارها و بازاریابی مدیران ناگزیرند مسائل روزمره را حل و فصل کنند. اما بدون نگاه به آینده، روزمرگیها آنان و کسب و کارشان را می بلعد. برای گریز از روزمرگیها، داشتن چشم انداز به آینده ی بازاریابی یک ضرورت است. این ضرورت با دو متن پیش روی شما قرار دارد الف) آینده ی بازاریابی  ب) سه رکن سازمانهای بازاریابی در سال جدید

شکایات مشتریان نعمتی برای سازمان ما است؛ چون که به زبان آوردن اعتراض یعنی مشتری تمایل دارد با ما ادامه همکاری دهد

آیا دوست دارید به عنوان مدیر در آینده ی کسب و کارها بدرخشید؟ کافی است بدانید در سال 2020چه تغییراتی پدید می آید تا خود را امروز برای آن تغییرات چالش برانگیز و بنیان برانداز آماده سازید. سایر موضوعاتی که در این فصل آمده، قرار است نگرش شما را به عنوان یک مدیر تغییر دهد. برای مثال، نسل وای (Y) مشخصاتی منحصر به فرد دارد. اگر شما بدانید، می توانید کالاها و محصولات خود را برای این نسل بازاریابی کنید. در غیر این صورت، بهترین کالاها و محصولات تان را در انبارها قرار دهید تا خاک بخورد. به گفته ی کنث بلانچارد، آنچه تولید کرده اید؛ یا محصولی که عرضه کرده اید، "آشغال" و زباله" است؛ حتی اگر عالیترین کیفیت را داشته باشد آن هم با قیمتی مطلوب! دو سه متن نهایی این فصل، فراتر از نگرشها و دانشهای تازه است، با این توجه که همچنان بازاریاب در کنار یادگیریها باید مهارتهای تازه ای به دست آورد؛ نظیر هفت مهارت پایه که عبارتند از هوش نوشتاری، هوش کسب و کار، هوش تحلیل و توانایی تغییر داده ها و... برای اطلاعات بیشتر به آخرین مطالب این فصل مراجعه کنید.

از نظر ست گادین مهترین چالش و اشکال تبلیغات انبوه این است که برای جلب توجه مخاطبان در کار آن ها وقفه ایجاد می کند

انواع بازاریابی: آیا می دانید تنانومارکتینگ چیست؟ اگر فکر می کنید فروش کالاها و محصولاتی که با استفاده از تکنولوژی نانو تولید شده، کاملا در اشتباهید.درباره ی بازاریابی اجازه چه می دانید؟ در این فصل راجع به موضوعاتی نظیر بازاریابی اجازه در مقابل بازاریابی وقفه اندازی بازاریابی ورزشی، بازاریابی ویروسی، بازاریابی سیاسی، و بازاریابی گردشگری می خوانید. گفتنی آنکه افزون بر دانش در این باره، راهکارهای پیشنهادی به تفکیک آمده است. گو آنکه در مواقعی می توان از راهکاری که برای بازاریابی ورزشی سودمند است، در بازاریابی گردشگری نیز سود برد. مهم درک جوهره ی راهکارها است که مدیران بر پایه ی قدرت پردازش، می توانند انعطافهای لازم را خودشان اجرا کنند.  تبلیغات شکلی از ارتباط است. در این فصل، نخست انواع تبلیغات معرفی شده است تا مدیران در صورت لزوم، تصمیم بگیرند که کدام تبلیغ برای کالاها و محصولاتشان مناسبتر است. در بخش نهایی همین فصل، با روشی آشنا می شویم که سنجش اثرگذاری تبلیغات را بر عهده دارد، یعنی آشنایی با مدل داگمار. سایر مطالب این فصل، آشنایی با روشها و تکنیکهای غیرمتعارف تبلیغات است. می آموزیم چگونه شرکتهای بزرگ خارجی با این روش از تبلیغات می کوشند از آب کره بگیرند دانش بازاریابی و تبلیغات اکنون تا بدانجا ظرفیت جذب و پذیرش خود را افزون کرده که می تواند از دانش پزشکی بویژه عصب شناسی نوروساینس)، برای پیشبرد فعالیتهای خود استفاده کند. واژه هایی از این دست نظیر نورومارکتینگ و توروادورتایزینگ" و بهره برداری و کاربرد آن را در تبلیغات، در کتاب بخوانبد. 

در تبلیغات جسارت به خرج دهید، ایده های امن و ریسک گریز کسب و کار شما را به باد فنا می دهد

شیوه ی مطالعه ی کتاب "چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای بازاریابی" شما به عنوان مدیر" یا " علاقه مند به موضوعات بازاریابی، می توانید از هر کجای کتاب، مطالب را بخوانید. اما فصل بندیهایی که در این کتاب آمده، قرار است پیکرهای ساختارمند در اختیارتان قرار دهد تا به واسطه ی آن قدرت تصمیم گیریهای خود را افزایش دهید. امید آنکه در آینده ای نزدیک، با اهتمام استادان و صاحبنظران بازاریابی در ایران، شاهد کتابهای مستقلی (اعم از تألیف یا ترجمه درباره ی هر یک از این موضوعات نظیر نورومارکتینگ، نوروادورتایزینگ، بازاریابی اجازه ای" و... باشیم تا مدیران با دانش ژرف به سراغ مسائل بازاریابی کسب و کارهایشان بروند. این کتاب آغازی است تا سرنخهای اصلی را تقدیم مدیران کند.

 

در مورد دکتر پرویز درگی بیشتر بدانیم

 

  

اشتراک گذاری

 


 

دیگر آثار از این نویسنده:

ارتقای مهارت های فروش

نویسنده: دکتر پرویز درگی

چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارت ها فروش 

قیمت گذاری 

نویسنده: دکتر پرویز درگی

قیمت گذاری با نگاه بازاریابی 


شناخت بیماری های کسب و کار

نویسنده :  دکتر پرویز درگی 

شناخت بیماری ها و سندرم های آسیب آور به سازمان ها  و راهکارهای درمان آن سیندورم ها  

مدیریت برند شخصی

نویسنده: دکتر پرویز درگی

مدیریت برند شخصی بر پایه خود مدیریتی


ارتقای مهارت های شخصی در کسب و کار

نویسنده: دکتر پرویز درگی

چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار

مدیریت بازاریابی

نویسنده: دکتر پرویز درگی

مباحث و موضوعات مدیریت بازاریابی با نگرش بازار ایران  

مدیریت و رهبری در کسب و کار

نویسنده: دکتر پرویز درگی

چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب و کار

 مهارتهای مشتری نوازی

نویسنده: دکتر پرویز درگی

چهل گفتار پیرامون مشتری نوازی و ارتقای مهارت ها مشتری مداری


مهارتهای ارتباط با مشتریان شاکی

نویسنده :  دکتر پرویز درگی

مهارت های ارتباط با مشتریان شاکی و آموزش به خط اول فروش و ارتباط با مشتری

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.