وقتی به دنیا اومدی

کتابی که همه مادران و پدران باید بخوانند

از تولد تا سه سالگی

 نویسنده : نغمه کشاورز  

امتیاز مشتریان

 برای تهیه کتاب اینجا را کلیک کنید 

 

وقتی به دنیا اومدی

کتابی که همه مادران و پدران باید بخوانند


        از تولد تا سه سالگی  کودک

    

نغمه کشاورز تاریخ انتشار کتاب: 2019

ادیشن: ادیشن دوم

تعداد صفحات :212 صفحه

ISBN:  978-0995833838

 

       

 چرا این کتاب را نوشتم؟

مادران، پدران و مربیانی که کودکان صفر تا سه ساله را پرورش می‌دهند بارها سؤالاتی نظیر این‌ها را از خود پرسیده‌اند

– آیا تمام آرزویتان خوشبختی و سلامتی کودکتان است؟

– آیا از مسؤلیتی که پیش رو دارید کمی ترس در دل دارید؟

– آیا به‌دنبال یک منبع علمی میگردید که سؤالات شما را پاسخ دهد؟

– آیا به‌دنبال این هستید که فرزندان مسئولیت پذیری داشته باشید؟

– چگونه کودکتان معنی "نه" را بفهمد؟ چه کنید که به حرفتان گوش دهد؟

– آیا به‌دنبال آرامش هستید؟ احساس میکنند با آمدن نوزادتان آرامش در زندگی شما کمتر شده و یا خواهد شد؟

– چرا کودک من زیاد گریه می‌کند؟ چه کنم با من لجبازی نکند؟

– چگونه او را از پوشک بگیرم؟ با خواب او مشکل دارم؟

– آیا مادر و پدر یا معلمی هستید که مشتاقانه به‌دنبال راههای جدید پرورش در دنیای مدرن هستید؟


اینها سؤالاتی است که بسیاری از والدین به‌دنبال جوابهایش هستند، و شما می‌توانیـد جواب‌های آنها را دراین کتاب پیدا کنید. ابزارها و راهکارهای به‌کارگرفته شده دراین کتاب، حاصـل سالها تلاش روانشـناسان و محقـقان فرزندپروری در دانشـگاههای مطرح دنیا از جملـه هـارواد است. والـدین بیشماری در آمریکا و کانادا در حال یادگـیری و بهره‌گیـری از این متدها هستند، که تاکنون بسیار موفقیت آمیز بوده است.کتابی که در دست شماست روش‌های ارتباطی جدیدی است که حاصل سالها مطالعه و تحقیق و بهره‌گیری از علم نوروپلاستیسیتی، نوروساینس و دسـت‌یابی به یافته‌های جدید مغز است. این روشها می‌تواند دنیای شما و فرزندتان را تغییر دهد.

در دنیای امروز، متأسفانه بیشتر تمرکز والدین به‌سلامت جسمی و زیبایی ظاهری نوزاد است، این‌که چه بخورد، چه بپوشد، چگونه وزنش کم نشود و کمتر مریض بشـود. اکثر کتبـی که در ایران نگاشتـه شده در جهت آموزش این‌گونه موارد است و البته نمی‌گویم که این موارد مهم نیست، اما یک والد کامل، والدی است که به رشد جسمانی، هوش و رشد رفتـاری کودکش هم‌زمان و با تعادل بپردازد.

متأسفانه گروه کمی وقت برای این مـهم می‌گذارند کـه درست زندگی کردن را به کودکانـشان بیاموزند. بسیاری از ما والدین از بابت جسمانی و تحصیلی بسیار خوب پرورش ‌یافته‌ایم اما راه‌های ارتباط مؤثر داشتن با دیگران را نیاموخته‌ایم و بسیاری از ما اکنون درگیر مشکلات خانوادگی و روابطی هستیم. بسیاری از ما هنوز یاد نگرفته‌ایم خودمان را دوست داشته باشیم، بسیاری از ما از ” نه گفتن” می‌ترسیم و یا منتظریم تا بقیه تأییــدمان کنند. بعضی از ما ترس‌هایی داریم که از کودکی برایمان مانده است. اعتماد به‌ نفس نداریم و یاد نگرفتیم از زندگی لذت ببریم.

در این کتاب در ابتدا کمـی با روحیات کودک تازه به دنیا آمـده و دنیای واقعی او آشـنا می‌شویم و دلایل کارها و رفتارهایش را می‌شناسیم بسیاری از مواقع به دلیل اینکه نمی‌دانیم در ذهن او چه می‌گذرد نمی‌توانیم  با او ارتباط خوبی برقرار کنیم، پس ابتدا عالم نوزادی  را خوب می‌شناسیم سپس با چگونگی کارکرد مغز آشنا می‌شویم، شناخت مغز به ما کمک می‌کند که بتوانیم به کودکمان بیشتر نزدیک شویم تا او به ما اعتماد کند و بهتر بتواند دلایل حرف‌های ما را درک کند و به حرف‌هایمان گوش کند، دلیل بعضی از گریه ها  و بهانه‌های بی‌وقفه اش را می‌توانیم بفهمیم و یاد بگیریم چگونه آنرا به خنده تبدیل کنیم. در فصل‌های بعدی کتاب، به متُد بسیار کارآمد فرزند‌پروری می‌پردازیم و می‌آموزیم که چگونه یک والد بااقتدار مثبت شویم.

والدگری بااقتدار مثبت به ما کمک می‌کند بدون اینکه دعوا، گریه و ناراحتی در خانه باشد با فرزندمان ارتباط بگیریم در این خانه فرزندان از بازی و تعامل لذت می‌برند و والدین نیز خوشحال‌اند و آرامش دارند.

در ادامه با مبحث هوش عاطفی آشنا می‌شویم تا بتوانیم به کودکانمان یاد دهیم که با شکست‌ها و مشکلات به‌عنوان یک فرصت برای پیدا کردن راه‌حل درست، روبرو شوند و یاد بگیرند به‌جای اینکه عصبـانیت را با گریه و طغیان نشان دهند، به دنبال راه‌حل بگردند. سپس می‌آموزیم که چگونه یک والد کامل و یک فرزند دارای مغز کامل شویم. زمانی که بتوانیم کودکی با مغز کامل پرورش دهیم در آینده او می‌تواند به بهترین‌ها در هر زمینه‌ای دست یابد زیرا می‌تواند یاد بگیرد متمرکز باشد و از هوش و توانایی‌هایش به بهترین نحو استفاده کند و در آخر به مشکلات و راهکارهای معمول خوابیدن، خوردن و آموزش توالت می‌پردازیم. اینکه چرا برخی از کودکان نمی‌توانند خودشـان بخوابند؟ چگونـه و کی آن‌ها را از شیر بگیریم؟ چرا بدغذا می‌شوند؟ و یا چگونه و کـی به آن‌ها آموزش توالت کردن دهیم؟

درزمینۀ پرورش فرزند می‌توان هزاران صفحه نوشت، اما در عصر امروز که انسان‌ها وقت برای کارهای روزمره کم می‌آورند بهترین راه، خواندن چکیده مهم از سال‌ها مطالعات، تحقیقات، سمینارها و کارگاه‌های دانشمندان در این زمینه است. در این کتاب تعدادی نکات کلیدی و مهم را گرد هم آوردم که انجام آن نه‌ تنها امکان‌پذیر است، بلکه نتایج بسیار قابل‌توجهی را در بر خواهد داشت. از این نکات به‌عنوان ابزارهای پرورش یادشده است.

برای تهیه کتاب وقتی به دنیا اومدی در آمازون اینجا را کلیک کنید.

برای راحتی کار  و همچنین نتیجه گرفتن از ابزار های گفته شده در کتاب به همراه کتاب، کتابچه ای برای شما طراحی شده است به نام کیانا .

"کیانا ۱" و یا کتابچه یادداشت احساسات، نظرات و اقدامات در کنار کتاب “وقتی به دنیا اومدی” معنی پیدا می‌کند

این کتاب در ایران توسط نشریه اهل سخن به فروش جزئی و کلی می رسد. در صورتی که در تهران و شهرستان های ایران زندگی می‌کنید کافی است برای سفارش کتاب به نشریه تماس بگیرید.

شماره تلفن نشریه اهل سخن : ۶۶۹۱۵۲۲۳ و ۶۶۹۱۵۳۰ 

آدرس ” تهران – میدان انقلاب- خیابان کارگر شمالی- نبش خیابان نصرت – پلاک ۱۱۲۸ – طبقه اول

در کتاب وقتی به دنیا اومدی” در هر فصل کتاب مطلبی تازه و راهکارهای مدرن فرزندپروری، مناسب با کودک تازه به دنیا آمده تا کــودک ۳ ساله را می‌خوانید.

بهترین کار خواندن هر فصل و برگشتن به کیانا و ثبت نظرات و اقدامات است. گاهی اوقات راهی که کتاب پیشنهاد می‌کند با راهی که ما می‌رویم یکی است و گاهی بسیار متفاوت. همه ما زمانی که شیوه‌مان را تغییر می دهیم، می‌خواهیم بدانیم از این تغییر چه نتیجه و یا نتایجی را دریافت می‌کنیم. در این صورت می‌توانیم، نتایج آنی و نتایج طولانی‌تر را در این کیانا بنویسیم. کیانا به ما کمک می‌کند که بدانیم چه روشی برای کودکمان مناسب‌تر است و چه نتایجی می‌دهد. 
 


اشتراک گذاری


دیگر آثار از این نویسنده:

کیانا 2

کتابچه یادداشت احساسات، نظرات، و اقدامات

کتاب کار وقتی شیرین زبون شدی


 

کتابچه یادداشت احساسات، نظرات، و اقدامات

کتاب کار وقتی بدنیا اومدی شدی


وقتی شیرین زبون شدی

کتابی که همه مادران و پدران باید بخوانند
از 3 تا 6 سالگی