اسارتی برای پرواز

داستان های تلخ و شیرین  مهاجرت یک دکتر ایرانی


نویسنده : فرامرز صراف زاده زرگر

مها

 تهیه کتاب از ایران

تهیه کتاب از آمازون

تهیه کتاب از وبسایت ما


 

اسارتی برای پرواز


 رمان مهاجرت و ادغام در جامعه جدید
 


تاریخ اولیه انتشار کتاب:خرداد 1402

انتشارات در ایران: نشر زرین اندیشمند

لینک تهیه کتاب در ایران

تاریخ اولیه انتشار کتاب در کانادا :جولای 2023

انتشارات بین المللی : خانه انتشارات کیدزوکادو

تهیه کتاب در خارج از ایران

این رمان نه‌تنها برای کسانی که در فکر مهاجرت یا در راه مهاجرت هستند و یا مهاجرت کرده‌اند حاوی مطالب مفیدی است، بلکه برای مردمان کشورهای میزبان نیز نکته‌های ارزشمندی دارد.کلمه " مادر" در همه فرهنگ ها همراه با محبت بی شائبه و احترام بوده است. شاید به همین خاطر باشد که زادگاه افراد را "سرزمین مادری " فرد می‌نامند. این زادگاه نه فقط اشاره به یک منظقه جغرافیایی است بلکه شامل فرهنگ، فامیل و دوستان فرد نیز می گردد. به همین خاطر بستن چمدان ها و ترک سرزمین مادری تصمیم مشکلی برای هر فرد می باشد، چه از طریق پناهندگی و یا روش‌های دیگر این تصمیم یکی از بزرگترین تصمیم های زندگی فرد خواهد بود.
محسن پزشک ایرانی بنا به دلایلی تصمیم به ترک ایران میگیرد و در کمپ های مختلف پناهندگی در هلند با افراد مختلف و حوادث تلخ و شیرینی آشنا می گردد که سرآغاز رمانی واقعی، جذاب و غیرقابل پیشبینی خواهد بود. ایا محسن و سایر پناهاندگان قادر به دریافت اقامت خواهند شد؟ چگونه تلاش میکنند که شانس خودشان را افزایش دهند و چه بهایی برای دریافت اقامت خواهند پرداخت؟ کسانی که موفق به دریافت اقامت نمیگردنند چه سرنوشتی در غربت خواهند داشت؟
نویسنده و سایر افراد رمان با تمام وجود درگیر مسائل پناهندگی، مهاجرت و ادغام در جامعه جدید می شوند به طوری که یک رمان هیجان آور واقعی را شکل می دهند. باوجودی که رمان واقعی است اسامی افراد مستعار می باشد.
کتاب قصد پاسخ دادن به این سوال که آیا چمدان ها را باید بست، به چه طریقی و یا به کجا باید رفت را ندارد بلکه در لابلای سرگذشت افراد، رمان نکاتی را بیان می کند که به افراد کمک می دهد تصمیم درستی برای ترک سرزمین مادری خود بگیرند. چون مهاجرت و پناهندگی یک نسخه مناسب برای همه افراد نیست. از طرفی در قسمت هایی از رمان نکاتی بیان می شود تا مردمی که پذیرای مهاجرین هستند بتوانند درک بهتری از مهاجرین پیدا کنند، که نهایتا بتوانند در کنار یکدیگر زندگی بهتری داشته باشند. چراکه سوتفاهم های حاصل از اختلافات فرهنگی بین مهاجرین و میزبان ها منجر به درگیری های ناخواسته و ناهنجاری میگردد.

ناهنجاری میگردد.
این اثر حاصل برخورد نویسنده با ۱۸ شخصیت مختلف از ملیتهای متفاوت است و نویسنده با تلفیق قسمتهایی از زندگی این افراد در غالب ۷ شخصیت اصلی داستان سعی در بیان نکاتی دارد که به افراد کمک میکند تا با دیدی باز و بدور از احساسات و شعارها تصمیم درستی برای ترک وطن خود بگیرند


تهیه از وبسایت آمازون

   

Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.