رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی

برای ویلون، قیچک و کمانچه  

  همراه با فایل های صوتی و ساز همراهی کنند 

  نویسنده: دکتر کاوه کشاورز 

امتیاز مشتریان


خــــرید 

رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی

برای ویولن، قیچک و کمانچه


نوشته کاوه کشاورزچرا باید از مجموعه "رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی" در آموزش استفاده کرد؟

مجموعه "رپرتوار موسیقی ایران (برای ویولن، کمانچه و قیچک)" که بر اساس دانش رپرتوار روز دنیا و توجه به ویژگی-های موسیقی ایرانی، سطح بندی شده است و با آموزش دقیق آن، هنرجو مرحله به مرحله و به تدریج، غیر ازفراگیری مهارت-های پایه ای موسیقی مانند درک شنوایی، ریتم، دینامیک، آرتیکولاسیون و فراز بندی، با ردیف و مفاهیم بیانی و تکنیکی موسیقی ایرانی نیز آشنا میگردد.

این کتاب مجموعه ای از موسیقی های گوناگون، از جدّی تا طنز، و از دامنه وسیعی از آهنگ-سازان ایرانی، از آقا علی اکبر خان فراهانی تا امروز فراهم شده است؛ برای این که هنرجوی امروز و نسل-های آینده از نبوغ و احساسات لطیف و عمیق دوران طلایی موسیقی ایرانی، به درستی و نیکی یاد کنند. در این شیوه آموزشی هنرجو در همه سطوح، فرم-های گوناگون موسیقی ایرانی مانند پیش درآمد، چهار مضراب و رنگ را به همراه ساز همراهی کننده می-نوازد.

- استفاده از انواع موسیقی، از جدّی تا طنز، و از دامنه وسیعی از آهنگ-سازان ایرانی، از آقا علی اکبر خان فراهانی تا امروز، سبب می-شود تا نسل امروز و آینده از نبوغ و احساسات لطیف و عمیق دوران طلایی موسیقی ایرانی، به درستی و نیکی یاد کنند.

نمونه ای از قطعات

روح اله خالقی سه ضربی ابوعطا/رنگ ماهور/والس همیشه بهار/رنگ سه گاه

علینقی وزیری دو ضربی دشتی/پیش درآمد بیات ترک /تصنیف بسته دام

ابوالحسن صبا چهارمضراب ماهور/در قفس/به یاد گذشته

دو ضربی ماهور - مهدای مفتاح

پیش درآمد ابوعطا - رضا محجوبی

گوشه خسروانی - ماهور

گوشه دلکش - ماهور

گوشه چهارپاره

گوشه مجلس افروز

چهار مضراب جناب چهارگاه

چهار مضراب حجاز ابوعطا

تصنیف مزرع سبز فلک

تصنیف کیه کیه در می زنه

لوطی محله عصار خونه


دکتر کاوه کشاورز

نکاتی چند در مورد کتاب

در کنار هر قطعه دو عدد بار کد مخصوص قرار گرفته است که بار کد اول فایل صوتی ساز همراهی کننده است و بار کد دوم اجرای کامل قطعه می باشد.


 

 کتاب "رپرتوار موسیقی کلاسیک ایرانی برای ویولن، کمانچه و قیچک"، نخستین کتاب رپرتوار است که به شیوه نوین و بر پایه دانش رپرتوار نگاشته شده است. این کتاب برای هشت سطح تدوین شده که در حال حاضر تنها سه سطح آن منتشر شده است.

از ویژگی‌های این کتاب همراه بودن بارکد های کیو آر برای شنیدن فایل‌های صوتی ساز همراهی کننده می‌باشد که چنین ویژگی برای نخستین بار در میان کتاب‌های آموزشی موسیقی ایرانی دیده می‌شود.

از ویژگی‌های مهم دیگر این کتاب می‌توان به نوع سطح بندی آن که بر اساس دانش رپرتوار و شیوه‌های به‌روز و نوین آموزشی انجام شده است اشاره کرد. 
برای تهیه کتاب از وبسایت آمازون می توانید اینجا را کلیک کنید


  خرید از آمازون 

برای تهیه از وبسایت ما اینجا را کلیک کنید

خرید از فروشگاه  


نمونه نواخته شده از یکی از قطعات این کتاب :

 
 


اشتراک گذاری