شهلا منیعی


 نویسنده کتاب آن انسان زیبای دیگر

 


از زبان شهلا منیعی:
و همه چیز از یک سؤال در زندگی آغاز می شود!

و خواستن، توانستن است!

و امان از آن روزی كه آدم خواست های قلبی داشته باشد!

تمام زمین و زمان و جهان هستی دست به دست

می‌دهند و تو را به خواسته ات می رسانند!

این‌گونه شد که اولین کتاب من تصادفاً به زبان

پارسی نوشته شد و به پایان رسید!

پایانی برای شروع سرآغازی دیگر ...

 

شهلا منیعی:


نویسنده، کوچ تحول آفرین زیبایی،کار آفرین

شهلا  منیعی یک نویسنده، کوچ تحول آفرین زیبایی،کار آفرین و  یک بشر دوست با ده سال تجربه کوچینگ است. او به خودش و دیگران کمک می کند که رویاهایشان را به واقعیت تبدیل کنند.ایشان بنیانگذار موسسه شهلا منیعی کوچینگ و دانش آموخته  بعنوان مربی ذهن آگاهی و سبک زندگی از موسسه بین المملی Transformation Academy می باشد  و همچنین فارغ التحصیل در زمینه توسعه فردی، عرفان و متافیزیک از آکادمی کوچینگ و آکادمی متافیزیک هلند می باشد تحصیلات دانشگاهی  رشته تجارت و مدیریت از دانشگاه Vrije Universiteit  آمستردام می باشد.
من شهلا منیعی هستم.

اگر تصمیم دارید این کتاب را بخوانید، احتمالاً به این دلیل است که علاقمند به یادگیری بیشتر در مورد دنیای شگفت انگیز کوچینگ تحول آفرین انسان زیبا هستید! یا اینکه به تغییر و تحول در زندگی شخصی خودتان علاقه دارید.

خُب، جواب شما هر كدام که باشد، از اینکه اكنون در این صفحه هستید، خوشحالم! و البته بیشتر، از این خوشحالم که اكنون یک انسان زیبای دیگر دارد به جهان هستی اضافه می‌شود! پس لطفا تا انتهای این کتاب همراه من باشید، شاید «معجز ه زندگی » منتظر ملاقات و دیدار با شما دوست نازنینم باشد!

گفتار نیک + پندار نیک + کردار نیک + ظاهر و جلو های نیک = انسان نیک

و انسان نیک، به طورمعجزه آسایی زیباست

و همه بهترین های جهان هستی را به صورت خودكار به سمت خود

جذب می كند من حتی در مسیر نوشتن، قلمم را به دستان تو سپردم و به عشقِ تو نوشتم ...

منیعی هستم، شهلا منیعی

در حال حاضر، کوچ تحول آفرین زیبایی هستم. چرا در حال حاضر؟ چون انسانها در سنین مختلف تغییر می کنند. ممکن است شما آنچه را که در بیست سالگی دوست داشتید، با آنچه در سی سالگی، چهل سالگی یا شصت سالگی دوست دارید، كاملا متفاوت باشد.

اکثر ما انسانها فکر می کنیم انتخاب شغل و حرفه یک مسئله برای تمام عمر ماست. البته می تواند همین طور باشد، و یا ممكن است اصلاً این طور نباشد. در واقع، این یک انتخاب است!

یک روزی فکر می‌کردم عاشق رشته هنر و کارهای هنری هستم. از آنجایی که در یک خانواده ایرانی به دنیا آمدم و برای ایرانیها مدرک تحصیلی مترادف بود با دکتر و مهندس و وكیل شدن، هنر در میان رشته ها جایگاهی نداشت. این داستان در خانواده های شرقی، داستان بسیار آشنایی است! درسته؟

به قول پدرم: «میخواهی در زنده بودن پولدار بشی یا وقتی که مرُدی؟! » چون بیشتر هنرمندان وقتی که می‌میرند، کارهایشان ارزشمند می‌شود و خودشان معروف می‌شوند. «خبُ شهلا خانم، شما زندگی خوب و پول را چه زمانی دوست داری داشته باشی؟! » تازه پای آبروی خانوادگی هم در میان بود! خبُ جواب مشخص بود. پس معلوم شد که رشته هنر نمی‌روم! اصلا یادم نمیآید چه شد كه رشته تجارت و مدیریت را انتخاب كردم! شاید به صورت تصادفی

 
 بعد از فار غ التحصیل شدنم از دانشگاه آمستردام، مدتی زیادی نگذشت که دیدم علاقه چندانی به این رشته  ندارم. خیلی زود سرگرمی بزرگ من که چند سالی بود به آن مشغول  بودم، جای آن را گرفت و دوباره وارد دوره تحصیلاتی جدیدی شدم.

این بار به عنوان متخصص پوست و زیبایی که برای یک خانم رشته جذابی به حساب می‌آمد. خیلی زود با پیش زمین های كه در رشته تجارت و مدیریت داشتم، تصمیم گرفتم بیزینس خودم را در زمینه پوست و زیبایی را ه اندازی کنم و خوشبختانه همین باعث موفقیتم در این شغل گردید.

اما همیشه زندگی، ما را پیشاپیش برای قدمهای بعدی آماده می‌کند. من هم كه عاشق یادگیری و آموزش دیدن بودم، این بار همزمان با كارم برای رشد شخصی خودم به تحصیل در زمینه توسعه فردی، عرفان و متافیزیک پرداختم و از آکادمی کوچینگ و آکادمی متافیزیک هلند فار غ التحصیل شدم.

در تمام مراحل زندگی ام همیشه دانشجو و مشغول آموختن بودم و حداقل هفته‌ای یکی دو روز در کلاسهای مختلف شركت میكردم. یادش به خیر! مادرم همیشه می‌گفت: «آخه تو کی درس خوندنت تموم میشه؟! » و من با خنده می‌گفتم: «مگه نمیگن ز گهواره تا گور دانش بجوی! » او با خنده میگفت: «پس کی میخوای زندگی کنی؟! » و من میگفتم: «خبُ یادگیری زندگی منه دیگه ... » آن وقت، خنده شیرین و رضایتمندی را در چشمان زیبایش می‌دیدم!

در آن زمان اصلا به این زمینه به عنوان یک کار نگاه نمیکردم و فقط علاقه و اشتیاقم نسبت به یادگیری مرا به عوالم تازه‌ای كشانده بود. از خودشناسی به عرفانها و اندیشه‌های فلسفی شرقی از جمله عرفان هند، چین، ژاپن و ایران؛ از عرفان به مایندفولنس و مدیتیشن؛ و از آنجا به دنیای اسرا رآمیز و پیچیده انسانشناسی!

خواندن کتابهای بی‌شمار، انجام تحقیقات بسیار، گذراندن دورههای آموزشی متعدد، و شاگردی استادان بزرگی که به‌خاطرشان اکثر اوقات باید سفرهای مختلفی می‌کردم، سالهای زیادی از زندگی ام را در بر گرفت که به جرئت میتوانم بگویم بخشی از بهترین سالهای عمر من بود. زیرا شور و شعف من برای یادگیری در این اقیانوس بی‌انتها، پایانی نداشت. اما اكنون دیگر زمانش رسیده بود و احساس می‌کردم كاری را که با اشتیاق آغاز کرده بودم، شعله‌های آن رو به خاموشی است و دیگر مداوای بیماران پوستی، فقط شغلم بود نه شوقم! احساسم به من می‌گفت: اكنون وقت تغییر است!

اما این بار نیز كائنات برنامه‌ریزی دیگری برای من طراحی کرده بود که پس از چند سال، حاضر و آماده پیشاپیش جلوی سرنوشت من ایستادو خودش را به‌موقع در زمان و موعد معین نشان داد! بله، بار دیگر در نقطه‌ای از زندگی وقت تغییر بود. پایان هر چیز در زندگی، سرآغاز چیز دیگری است و من آماده این تبدیل بودم! این بار وقتش رسیده بود که تمام دارایی‌هایم را در ظرفی بریزم و با هم زدن آ نها و استفاده از کیمیاگری جهان هستی، چیز دیگری خلق کنم كه شاید در این نقطه از زندگی، رسالت من باشد!نه، نه! منظورم آن زیبای های نیست که الان در ذهنتان شکل گرفت.

بگذارید كمی بیشتر آن را برایتان توضیح دهم. منظورم از «كوچینگ تحول آفرین زیبایی » کمک به انسانهایی است که می‌خواهند به نسخه جدیدی از خودشان تبدیل شوند. افرادی كه دوست دارند تبدیل به انسان زیباتر دیگری شوند و دنیای زیبایی را بیافرینند!

این گونه بود كه کوچینگی به نام «کوچینگ تحول آفرين زیبایی » متولد شد این بار نه تنها علم و دانش، بلکه تجربیات شخصی سراسر زندگی ام را به یاد آوردم. من هم روزی از یك جایی در زندگی خودم با همین تکنیکها، بدون اینکه حتی اسم آ نها را به صورت علمی بدانم، خودم را از نو خلق كردم و به انسان دیگری تبدیل شدم. اینجا بود كه معجزه زیبای خالق در زندگی من صورت گرفت! فقط یك سؤال برایم پیش آمد: آیا دیگران هم می‌توانند؟! و این پاسخ كه:

اگر من توانستم، پس همه انسانها و همنوعان من نیز می توانند.


راههای ارتباطی با نویسنده


وب سایت:                                                   www.shalamaniei.com

ایمیل:                                                       smaniei@gmail.com