سهیلا اله وردیان


کتاب حرفهای دخترانه


تهیه کتاب از وبسایت   

  از وقتی بیاد دارم همیشه عاشق کتاب بودم حتی وقتی هنوز به مدرسه نمی رفتم و نمی توانستم بخوانم با عکسهای کتابهایم قصه می ساختم. این مقدمه را گفتم که بگویم چه شد که تصمیم گرفتم این کتاب را برای نوجوانان ایران عزیزم بنویسم چرا که نزدیک به دو دهه است که از میهنم دور هستم و در کانادا زندگ می کنم طبیعی است که با اینهمه عشق به کتاب یکی از مکانهای مورد علاقه من کتابخانه های شهر هستند. در میان گشت و گذار در میان کتابهای مربوط به کودکان و نوجوانان چیزی که توجه من را همیشه به خودجلب می کرد وجود کتابهای آموزش متعدد با زبان ساده در زمینه های خود شناش، شناخت بدن و اندامهای جنسی و بالا بردن سطح مهارتهای زندگی برای بهتر زندگ کردن در دنیای پر هیاهوی امروز بود که مخاطب آنها کودکان و به خصوص نوجوانان بودند.

  از آنجا که در حوزه زبان فارش تعداد این نوع کتابهای بسیار اندک است و شاید حتی وجود نداشته باشد من تصمیم گرفتم کتاب حرف های دخترانه را برای رده سنی  نوجوان بنویسم. نقاشی های این کتاب توسط پسرم پرشان که در زمان نوشته کتاب ده ساله بود کشیده شده و حالا پس از سالها که کتاب به زیر چاپ رفته است دانش آموز سال آخر دبیرستان است.

  امیدوارم این کتاب بتواند برای بالا رفتن سطح اطلاعات خانواده ها و نوجوانان ما قدمی هر چند اندک بردارد و در صورت استقبال مشوق برای ادامه راه شود.

  در پایان از پدر و مادر عزیزم سپاسگزارم که از کودگ عشق به کتاب و خواندن را به من آموختند و همواره مشوق من در نوشتن بودند.


   

  من سهیلا اله وردیان هستم، فارغ التحصیل رشته مامایی و مولف کتاب آموزشی حرف های دخترانه برای نوجوانان. هدفم از نگارش این کتاب کمک به دختران نوجوانان برای شناخت تغییرات بدنشان در دوران حساس بلوغ ، آشنایی با آنچه که مهارتهای زندگی نامیده می شود و چگونگی برخوردی هوشمندانه با دنیای امروز بوده است و در این کتاب سعی کرده ام نوجوانان را در مسیر رشد و توسعه شخصیشان یاری کنم.در طول سالهایی که بعنوان ماما در شهری کوچک و همچنین در تهران کار می کردم از نزدیک با مشکلات زنان و دختران جوان روبرو بوده و با چالشهای این دوران آشنا هستم و همواره معتقدم که آموزش در سنین نوجوانی بهترین شیوه مسلح شدن برای برخورد با چالشهای زندگیست،در کارنامه ام پیش از مهاجرت به کانادا علاوه بر اشتغال به حرفه مامایی در مرکز تحقیقات غدد, کمیته دخانیات و مجله تنفس مشغول به کار بودم و در حال حاضر مشاور امور مالی هستم.
  راههای ارتباطی با نویسنده: 

  ایمیل:  soalla@gmail.com