دیوان اشعار 

 رودکی سمرقندی

 شاعر قرن چهارم  

امتیاز مشتریان


                               تهیه از وبسایت               تهیه از آمازون   

رودکی
معرفی این اثر نفیس


مجموعۀ حاضر، با هدف گسترش ارتباط ایرانیان و فارسی زبانان سراسر دنیا با اشعار رودکی آماده شده است. در این اثر، مجموعه اشعار باقی مانده از رودکی به شکلی زیبا و درست فراهم شده و به حضور شما خواننده گرامی تقدیم می شود.چاپهای متعددی از دیوان رودکی توسط پژوهشگران و اندیشمندان زبان و ادبیات فارسی منتشر و روانه بازار شده است که هر یک در جایگاه خود، حائز اهمیت و قدر و ارزش هستند؛ اما از آنجا که بنای ما در این اثر بر ارائه یک اثر کم غلط وخواندنی برای عموم مردم بوده است، دست از نکت هسنجی های موشکافانه کشیدیم و آن را به فرصتی دیگر وانهادیم؛ ازاین رو کتاب حاضر را با ویرایش مناسب و بر مبنای چاپ استاد سعید نفیسی از دیوان رودکی )با اندکی تغییر( فراهم کردیم.از آنجا که فاصله زمانی طولانی میان ما و رودکی وجود دارد و نسخ ههای خطی دقیق و صحیحی از آثار او در دست نیست، در مواردی، بعضی اشعار ناقص هستند یا کلمات نامفهومی دارند که هنوز صورت صحیح آنها پیدا نشده است. همچنین به دلیل قدمت اثر، کلمات بسیاری در اشعار او وجود دارند که امروزه به کار نم یروند. پس در هنگام مطالعه اشعار رودکی به این نکات توجه کنید. امیدواریم که این تلاش، بتواند جلوه گر فرهنگ عظیم ایران باشد.
 


 

تهیه کتابهای شعر حماسی ایران در هر جای دنیا تنها با یک کلیک از وب سایت های کتاب فروشی و آمازون برای ما ایرانیان مقیم خارج از ایران دیگر یک رویا نیست.
این اثر با جلد صحافی گالینگور ( Hard Cover )  یک اثر بی‌نظیر است که توسط همکاری دو انتشارات در ایران و کانادا تهیه شده و در سراسر دنیا برای ایرانیان خارج از ایران در دسترس قرار داده شده است 


نکته مهم این است که این کتاب برای فارسی زبانان خارج از کشور طراحی شده است و برعکس تمام کتابهای شعر موجود که با خط نسطعلیق و یا شکسته نوشته شده و برای بعضی از ما دشوار است این کتاب با فونت بسیار زیبایی همینطور که می بینید نوشته شده که نه تنها زیبایی خود را از دست نداده است بلکه می توان ساده آن را خواند. حتی کودکان ما می‌توانند از خواند آن لذت ببرند.

طراحی داخلی این کتاب رنگی است.


تیم آماده سازی کتاب: 

تصحیح:   سعید نفیسی
ویراستاری: سید علی هاشمی
گردآوری و نسخه خوانی: مهری صفری اسکویی
صفحه آرایی:صفحه‌آرایی: یاسر صالحی،محبوبه لعل‌پور
طراح جلد: زهرا بگدلی، نغمه کشاورز
به کوشش: سید علی هاشمی، نغمه کشاورز
انتشارات همکار: موسسه انتشارات پارسیان البرز
منتشر شده توسط: خانه انتشارات کیدزوکادو