مبانی اجرای مویسقی


روش نوین مبانی اجرای موسیقی

  نویسنده: شریف لطفی 

امتیاز مشتریان


خــــرید 

روش نوین مبانی اجرای موسیقی


شریف لطفی

روش نوین مبانی اجرای موسیقی عنوان کتابی اثر موسیقیدان و آهنگساز ایرانی «شریف لطفی» است.
این کتاب ۱۹۵ صفحه شامل: مقدمه، قدردانی، نکاتی چند در مورد این کتاب، سرآغاز و ۶۵ عنوان می‌باشد. در این کتاب مباحث مربوط به «مبانی عملی موسیقی» گنجانده شده‌است. این اثر اولین بار در سال ۱۳۸۱ توسط «دانشگاه هنر تهران» منتشر و در سال ۱۳۸۲ برگزیده بیست و یکمین دوره کتاب سال گردید و به عنوان «کتاب برگزیده سال» معرفی شد.[۱]

محتوا

در این کتاب آموزشی روش نوین آموزش «مبانی اجرای موسیقی» ارائه شده‌است که حاصل تحقیقات نگارنده کتاب از سال ۱۳۵۲ به بعد است. این کتاب بخش نخست از مجموعه «مبانی و اصول اجرای موسیقی» است که تنها به موارد گوناگون «مبانی اجرای موسیقی» یعنی سُرایش و تربیت شنوایی پرداخته‌است.

دست‌اندرکاران

منابع

 


نویسنده : شریف لطفی


نکاتی چند در مورد کتاب

امروزه برای آموزش اجرای مبانی موسیقی شیوه های چند در ایران رایج است و معلمان دروس به اصطلاح سلفژ و دیکته موسیقی با بهره گیری از تعداد معدودی کتاب و جزوه خارجی به آموزش هنر جویان موسیقی می پردازند. این شیوه های آموزشی به دلیل طولانی بودن زمان آموزش آنها و نیز عدم ارائه کلید کار هیچ کاه نتوانسته اند ارتباط درستی با هنور جویان برقرار کنند. به عبارت دیگر آموزش این درس اصولی و زیر بنایی موسیقی از طریق شیوه های موجود نتوانسته است اعتماد و اطمینان اجرایی لازم را در تعداد بسیاری از فراگیرندگان انی هنر برای سرایس و یا تربیت شنوایی به وحود آورد.

روش نوین آموزش این کتاب حاصل پژوهش و تحقیقات نگارنده از سال 1352 به بعد است که نخست به صورت تئوری تدوین شد و از حدود سال 1360 تا کنون توسط وی تدریس شده است. 

کتاب موجود بخش نخست از مجموعه  "مبانی و اصول اجرای موسیقی" است که تنها به موارد گوناگون مبانی اجرای موسیقی یعنی سرایش و تربیت شنوایی پرداخته است. 

بخش بعدی این مجموعه حاوی مباحث و موارد متنوع در ارتباط با چگونگی رعایت و انجام اصول اجرای موسیقی است که متعاقبا در کتاب دیگر ارائه خواهد شد.


 فهرست کتاب :

 برای تهیه کتاب از وبسایت آمازون می توانید اینجا را کلیک کنید


  خرید از آمازون 

برای تهیه از وبسایت ما اینجا را کلیک کنید

خرید از فروشگاه  


اشتراک گذاری