دیوان اشعار

 فرخی یزدی

امتیاز مشتریان


                      تهیه از فروشگاه                  تهیه از آمازون   

فرخی یزدیفرخی یزدی  

معرفی این اثر نفیس

میرزا محمد فرخی یزدی، معروف به تاج الشعرا، در سال 1268 هجری شمسی در یزد به دنیا آمد. فرخی یزدی، سرودن شعر را از دوران کودکی آغاز کرد و در این راه، توجه زیادی به آثار سعدی شیرازی و مسعود سعد سلمان داشت. او از شاعرانبزرگ دوره مشروطه است که برخلاف بسیاری از شعرا، در کنار توجه به مسائل روز و سرودن اشعار انتقادی، توجه زیادی به هنر شاعری و قواعد و اصول شعر فارسی دارد. ازای نرو، آثار او هم به لحاظ موضوع و مضمون مورد توجه است و هم به لحاظ ادبی، درخور و شایسته دقت. فرخی یزدی، از شاعران و روزنامه نگاران مشروط هخواه است. مبارزاتمشروطه خواهانۀ او، محدود به عالم شعر و شاعری نیست و در زمینه روزنام هنگاری و مبارزات عملی و حضور در عرصۀ سیاست و نمایندگی مجلس نیز بروز و ظهور دارد. فرخی یزدی تاوان این مبارزات را با مرگ در زندان قصر پرداخت کرد؛ هرچند درباره علت و چگونگی مرگ او اختلاف وجود دارد.عشق و علاقه فرخی یزدی، به انقلاب بلشویکی همسایه شمالی ایران، در جا یجای آثار او دیده می شود و یکی از نکات آشکار دیوان او، همین مطلب است. همچنین توجه به داستان های ایران باستان، ازجمله داستان کاوه و ضحاک و داستان فرهاد و شیرین در دیوان فرخی بسیارزیاد است و بارها به این داستان ها اشاره شده است.اثر حاضر، با هدف ارائۀ مجموع های خواندنی و ویراسته از دیوان فرخی یزدی آماده و گردآوری شده است. از آنجا که یکی از معتبرترین چا پهای دیوان فرخی یزدی، به کوشش حسین مکّی فراهم شده است؛ اصل و پایه این اثر نیز بر پایۀ همان تصحیح قرار گرفته است، اما تلاش کردیم با ویرایش دقیق اشعار فرخی یزدی، بعضی مشکلات چاپ حسین مکّی را رفع کنیم. امید است که این اثر مورد قبول خاطر مخاطبان شعردوست در سراسر دنیا قرار بگیرد.


نکته مهم این است که این کتاب برای فارسی زبانان خارج از کشور طراحی شده است و برعکس تمام کتابهای شعر موجود که با خط نسطعلیق و یا شکسته نوشته شده و برای بعضی از ما دشوار است این کتاب با فونت بسیار زیبایی همینطور که می بینید نوشته شده که نه تنها زیبایی خود را از دست نداده است بلکه می توان ساده آن را خواند. حتی کودکان ما می‌توانند از خواند آن لذت ببرند.

طراحی داخلی این کتاب رنگی است.


این کتاب با همکاری انتشارات پارسیان البرز به مدیریت جنا سید علی هاشمی آماده شده و قابل دسترس شما عزیزان استتیم آماده سازی کتاب: 

 
ویراستاری: سید علی هاشمی
گردآوری و نسخه خوانی: مهری صفری اسکویی
صفحه آرایی:صفحه‌آرایی: یاسر صالحی،محبوبه لعل‌پور
طراح جلد: زهرا بگدلی، نغمه کشاورز
به کوشش: سید علی هاشمی، نغمه کشاورز
انتشارات همکار: موسسه انتشارات پارسیان البرز
منتشر شده توسط: خانه انتشارات کیدزوکادو