رحمت نعمتی


از زبان رحمت نعمتی

  شکر و سپاس بی قیاس به پیشگاه ذات اقدس اَحَدیّت که من بنده حقیر را مَجال خوض و غور در گستره وسیع فرهنگ کهن ایران زمین عطا فرمود تا نکاتی چند پیرامون پاره ای از ویژگیهای شعر فارسی تهیّه و به رسم یادگار برای پویندگان طریق شعر و ادب بر جای بگذارم تا مشتاقان اشعار روح بخش فارسی با اطلاع از قواعد و قوانین بدیهی و ابتدائی مربوط به آن از تلذّذ بیشتری برخوردار گردند.

  امید آنکه ارباب خرد در تورّق این وجیزه هرگاه به عیب و نقصی برخوردند با سعه این حقیر » وَ اِذا مَرّوابالْلَغْوِ مَرّوا کراماً ....« صدر وبرخورداری از تعالیم آسمانی قرآن کریم را مشمول عنایات واسعه خود قرار داده و شخصاً به اصلاح معایب مشهوده بپردازند، مزید امتنان خواهد بود.
  رحمت نعمتی

  نویسنده، شاعر، محقق، معلم، حقوق دان و شهردار

  استاد رحمت نعمتی در سال 1312 در شهر کومله از توابع شهرستان لنگرود و به عنوان فرزند دوم خانواده ای بزرگ دیده به جهان گشود. پدر ایشان مرحوم حسن نعمتی از خیرین و معتمدین خوش نام منطقه بود.

  وی پس از تحصیلات مقدماتی  در زادگاهش به تهران آمد و از دبیرستان خیام تهران دیپلم ادبی خود را دریافت و بلافاصله در دو رشته علوم معقول و منقول ( الهیات) و حقوق در دانشگاه تهران به ادامه تحصیل پرداخت  او  از اولین فارغ التحصیلان علوم معقول و منقول و نیز حقوق از دانشگاه تهران است. از محضر بزرگانی همچون علامه بدیع الزمان فروزانفر ، دکتر جعفری لنگرودی ، دکتر کریمان  و دکتر معین  بهره ها جست.

  او سالها شهردار محبوب القلوب زادگاهش لنگرود بود و در همین سمت به عنوان شهردار نمونه ایران برنده بورس کارورزی در زمینه مدیریت شهری از شهرداریهای واشنگتن، لندن و پاریس شد. از طرفی علاوه بر سمت های اجرایی، در سمت هایی مانند رئیس آموزش و پرورش و دبیر دبیرستانها سالها به آموزش جوانان پرداخت. 
  ایشان پس از فراغت از تخصیل و طی دوره های عالی مدیریت شهری در کشورهای آمریکا و فرانسه، سالها در سمتهای مختلف مدیریتی خدمتگزار صادقی برای همشهریان خهویش و دبیری مهربان و دلسوز برای فرزندان آنان بوده است و ایشان در سالهای بازنشستگی به تحقیق در رشته های ادبیات فارسی و ادبیات عرب مشغول وبوده و عنوان معتمدی امین و مورد احترام اقشار مختلف مردم دیار خویش است.

  با کمل تأسف در سال 1398 به دیدار حق شتافت. 

  آثار : جنگ رحمت، دیوان اشعار و اصول صرف و نحو عربی
   
     با خواندن این کتاب شما می توانید با آگاهی هایی که به دست می آورید ، هم کمتر خشمگین شوید و هم هنگامی که خشمگین شدید ، رفتار مناسبی داشته باشید . از طرفی به آدمی تبدیل خواهید شد که خشم علاوه بر تاثیراتی که بر بدن دارد ، تاثیرات سوئی بر زندگی ما دارد .