سفر به سرزمین صفحه کلیدها 


داستانی برای نوجوانان

  به قلم افسانه میرابی 

امتیاز مشتریان


خــــرید 

 سفر به سرزمین صفحه کلیدهاافسانه میرابی

معرفی کتاب سفر به سرزمین صفحه کلیدها


داستان کتاب سفر به صفحه کلید ها داستان جذاب پسری است که برای یادگرفتن کامپیوتر در کلاسی ثبت نام می کند و در آن کلاس بصورت اتفاقی وارد دنیای تخیلی صفحه کلید ها می شوند که شهری شلوغ است همراه زندانیان و دادگاه و محاکمه که اتفاق های جذابی برای بچه ها می افتد . این کتاب با توجه و تحقیقات بسیارمتناسب به سن نوجوانان نوشته شده است و با توجه به سن حساس بلوغ هر چه بیشتر حمایت از آنها کمک کنند است که بتوانند از این شرایط بحرانی عبور کنند


 بریده ای از کتاب

دکمه Home خیلی عصبانی بود، قاضی از او خواست دلیل عصبانیت خود را مطرح کند.
دکمه Home شروع کرد به سخن گفتن: آقای قاضی من واقعا از دست این فرد شکایت دارم او مرتکب کار بسیار زشت و نا پسندی شده است او مدام از خانۀ خودشان فرار می‌کرده و دوست نداشته در منزل کنار دیگر اعضای خانواده خود باشد.

من به شدت از دست رفتار او عصبانی و شا کی هستم و از شما می‌خواهم که به این امر رسیدگی کنید.
در این هنگام صفحه شیشه‌ای بزرگ روشن شد و سخنان آقای باقری در کلاس درس قبلی پخش شد: بچه‌های عزیزم امروز می‌خواهم در مورد دکمه Home برایتان صحبت کنم.
Home در انگلیسی به معنای خانه است و کاربرد این دکمه در تایپ بازگشت به ابتدای خط جاری در ویندوز یا ابتدای یک سند یا صفحه است. اما مد نظر من بیشتر کلمۀ خانه است، خانه محل امن و ایمنی است که بهترین جا برای حضور نوجوانان به ویژه در کنار والدین و دیگر اعضای خانواده است. اما متاسفانه برخی از نوجوانان فضای خانه را دوست ندارند و اقدام به ترک خانه یا گذراندن بیشترین وقت خود در خارج از خانه می‌کنند.
به نظر می‌رسد نوجوانی که خانه را ترک می‌کند شرایط بسیار دشواری را در خانواده خود تجربه کرده است. آ نها معمولا خشمگین، مضطرب نا امید، افسرده و بی پناه هستند. احساس نا امنی می‌کنند و تحت فشارهایی قرار می‌گیرند که از حد تحمل شان فرا تر می‌رود و در نتیجه خانه خود را ترک می کنند.
متاسفانه برخی از رفتارهای غلط والدین در این امر دخالت دارد از جمله: والدین وسواسی........ 


برای تهیه کتاب از وبسایت آمازون می توانید اینجا را کلیک کنید


 خرید از آمازون  

برای تهیه از وبسایت ما اینجا را کلیک کنید

خرید از فروشگاه


کتاب «سفر به سرزمین صفحه کلیدها » با تشویق سرکار خانم ام البنین عباس زاده )محقق و نویسنده کشوری(، بعد از مطالعات فراوان علمی و تحقیقات میدانی و با همکاری و مشاورۀ سرکار خانم زهرا سیدی کارشناس ارشد مشاوره خانواده نوشته شده وسعی کردم به خصوصیات و رفتارهای نوجوانان همراه با راهکار برای والدین و نوجوانان و مربیان آنها اشاره کرده تا چراغ راهی باشد برای این عزیزان.
امید که مفید و موثر بوده و بتوانیم یاری گر این گروه سنی در رسیدن به استق ال و هویت در آنها باشیم. بدین وسیله مراتب سپاس خود از تاش و زحمتهای ارزشمند و صادقانۀ خانم زهرا سیدی در زمینۀ پیش بردن اهداف کاریام تقدیم میدارم. دوست و همکار قدیمی و عزیزم در مجموعه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد در سالهای 88 - 87 که در حال حاضرمشاور ازدواج، خانواده و نوجوان میباشند، که دارای سوابق درخشان کاری، از جمله : فعالیت در باشگاه فرهنگی اجتماعی مهر و مرکز خدمات مشاوره ای جوانان و پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی، کارشناس فرهنگی شهرداری منطقه 9، کارشناس آموزش فرهنگ سرای انتظار، مشاور مدرسه، مشاور مرکز مشاورۀ «احیا » در حیطه کودک و نوجوان، خانواده، پیش از ازدواج، زوجین، فردی، معلم مقطع دبستان را در کارنامۀ کاری خود دارند.
از درگاه ایزد منان دوام عزت و س امت، تداوم حضور و تاثیر این بزرگوار را در مجموعه مسئلت دارم.  کتاب را در ابتدا تقدیم میکنم به روح مادر آسمانیام، او که شبها و روزها بر بالینم نشست و از شیرۀ وجودش به من خوراند که امروز هر چه دارم بعد از لطف و عنایت خداوند، از دعای خیر او دارم، درگام بعدی کتاب را تقدیم میکنم به تمامی نوجوانان و آینده سازان کشورم، چرا که نوجوانی یکی از دورههای حساس در زندگی افراد میباشد که آ گاهی و شناخت از این دوران و ویژگی آن ضروری است. نوجوانی دوره ای است که فرد از دوران کودکی خارج شده و با نقشها و مسوولیتهای جدید در خانواده و جامعه روبرو میشود. شناخت و ویژگیهای نوجوان و درک صحیح از این ویژگیها به والدین و اطرافیان کمک میکند تا بتوانند به گونه صحیح تری با نوجوان خود برخورد کنند. هم چنین خود نوجوان نیز با توجه به تغییرات هورمونی و جسمی که در این دوران برایش اتفاق میافتد می‌تواند به خود آ گاهی دست یابد و به رشد بیشتر خود کمک کند تا بتواند به سامت از این دورۀ بحرانی عبور کند.
امیدوارم این کتاب که ت اشی اندک و ناچیز است، بتواند چراغ هدایتی باشد هر چند کوچک و ناچیز در این زمینه، امیدوارم مورد رضایت حق، مخاطبان، والدین و.... قرار گیرد و توشه ای باشد برای آخرت بندۀ حقیر، انشاء الله
ومن الله توفیق
افسانه میرآبی -مهر ماه سال 1401


 

برای تهیه کتاب از وبسایت آمازون می توانید اینجا را کلیک کنید


  خرید از آمازون 

برای تهیه از وبسایت ما اینجا را کلیک کنید

خرید از فروشگاه


اشتراک گذاری